belka1

Polska

CEZ

2014.03.21: uaktualniony kalendarz FIA CEZ Cross Country. Słowacki rajd Gar Zone przeniesiony został na czerwiec, w związku z czym zawody otwiera węgierska impreza Turkeve. Puglia&Lucania ma się odbyć tydzień później niż pierwotnie planowano.

2014.05.02: kolejna zmiana terminu rajdu Puglia&Lucania – powrócono do pierwotnego terminu 17-18 maja.

2014.06.03: odbyły się już trzy eliminacje pucharu CEZ – na Węgrzech (Turkeve), w Polsce (Baja Carpathia) i we Włoszech (Puglia&Lucania).

W koronnej klasie T1, po dwóch zwycięstwach (100 pkt) bezapelacyjnie prowadzi polski duet Komornicki/Górecki. Awaria we Włoszech niewiele zmieniła, ostatecznie za tę eliminację przyznawano połowę punktów (za mało startujących w grupie T1), więc zwycięzca Dalmazzini zajmuje odległą pozycję (25 pkt). Na piątym miejscu Paweł Molgo (30 pkt), na ósmym – Marcin Łukaszewski (24 pkt). Ta dwójka kierowców punktowała jednak tylko w Polsce, nie mają więc jeszcze zaliczonego startu zagranicznego.

W T2 również nasi na prowadzeniu – Robert Kufel i Dominik Samosiuk. Muszą jednak dzielić pierwsze miejsce ze zwycięzcą Puglii w T2 – Alberto Spinettim (w T2 było wystarczająco załóg do zaliczenia pełnej punktacji). Na trzecim miejscu, z niewielką stratą do liderów, Mariusz Andrych (zaliczony start zagraniczny), za nim – Grzegorz Szwagrzyk.

W T3 tradycyjnie startował tylko Zoltan Hangodi (25 pkt za węgierską eliminację).

W TH polska dominacja – nasi zawodnicy zajmują 4 pierwsze miejsca – to Białkowski (trzy starty), Łyżwa, Cierzniewski i Skoczeń. Tylko w Polsce były przyznane “pełne” punkty.

 

Rajd Adrenalin Energiaital Cup zakończył sezon. Świętowaliśmy kolejne zwycięstwo polskiej ekipy, tym razem na najwyższym podium stanęli Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik.

W grupie T1 tylko 5 ekip spełniło wymóg zagranicznego startu. Po tytuł sięgnęła ekipa Komornicki/Górecki – wystarczyły dwa zwycięstwa z początku sezonu (100 pkt). Trzecią lokatę zajęli Marcin z Magdą (90 pkt), zaś piątą – Stańco z Kołodziejem (40 pkt).

Grupa T2 padła łupem Roberta Kufla i Dominika Samosiuka, którzy do zwycięstwa w Baja Carpathia dorzucili 8. lokatę w Baja Poland i pierwszą w Adrenalin Cup, co dało im 108 pkt. Na trzecim miejscu Mariusz Andrych (77 pkt), na piątym – Katarzyna Jankowska (40 pkt). Więcej punktów zgromadził np. Grzegorz Szwagrzyk, ale nie wystartował za granicą. Taki wymóg spełniło łącznie tylko 6 ekip.

W grupie T3 nie mogliśmy obserwować Polakom, tylko Czech Machacek mógł być sklasyfikowany.

Mieszane uczucia mogą mieć zwycięzcy grupy TH – Biotr Białkowski i Bartosz Momot – zgromadzili co prawda aż 124 pkt., ale nikt inny nie zaliczył startu zagranicznego. 

Poniżej przegląd wszystkich tegorocznych eliminacji:

Turkeve Kupa

Baja Carpathia

Puglia&Lucania

Baja Poland

Adrenalin Energiaital Cup