belka1

Polska

h6artNowość wśród polskich imprez offroadowych. H6 to 6-godzinny maraton z przeprawowymi odcinkami specjalnymi. Zawody będą rozgrywane na kilkukilometrowej, w pełni wytaśmowanej pętli. Wyścig będzie składać się z dwóch części trwających po trzy godziny. Zwycięzcą zostanie załoga, która w łącznym czasie 6 godzin pokona jak najwięcej odcinków specjalnych. Liczone są tylko oesy z ukończonych okrążeń. Każde zaliczone okrążenie będzie udokumentowane pieczątką w karcie załogi.

Rywalizacja będzie toczyć się w trzech klasach. W Challenge mogą startować tylko samochody z seryjnym nadwoziem i jedną wyciągarką elektryczną. Wyższa klasa – Advance – przeznaczona jest dla aut z wyciągarkami elektrycznymi i dowolnym nadwoziem. W najcięższej kategorii No Limit nie ma ograniczeń jeśli chodzi o przeróbki. Wymogiem jest posiadanie wyciągarki mechanicznej. Reguły techniczne we wszystkich klasach są identyczne jak w rajdach Poland Trophy.
Dla klasy Challenge będą przygotowane osobne odcinki specjalne. Klasy Advance i No Limit będą rywalizować na tych samych oesach. Trasy mają być techniczne, średnio trudne. Mogą pojawić się na nich niemal wszystkie elementy jazdy przeprawowej – podjazdy, zjazdy, rowy, bagna, brody. Nie będzie tylko stromych, wymagających asekuracji trawersów.
Start do zawodów będzie miał formę startu równoległego, ekipy wyruszają czwórkami co 3 min. W trakcie całego rajdu będzie można naprawiać swoje pojazdy, ale tylko w wyznaczonej strefie serwisowej.


"Przeprawowe Mistrzostwa H6 to zupełnie nowy projekt i nowe wyzwanie. Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na potrzeby zawodników, którzy ciągle domagają się nowych rajdów. Równocześnie chcemy stworzyć imprezę o bardzo prostym charakterze i stosunkowo tanią. PMH6 to tylko jeden dzień rywalizacji, brak dojazdówek i odcinki specjalne o średnim stopniu trudności. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się przyciągnąć nowych fanów rajdów przeprawowych" – mówi Maciej Rachtan z firmy Euroforum, która organizuje PMH6, a także rajdy Poland Trophy.

 

Info: www.pth6.pl

 

Kalendarz zawodów w 2014 r.:

I runda 22 marca Ogrodzieniec
II runda 5 lipca  Łazy
III runda 6 września  Dzikowiec
Klasyfikacja generalna 2014  
Regulamin