belka1

Polska

h6 dzikowiec 2015 art

Miejsce: tor 4x4 w Dzikowcu.

Termin: 5 września 2015 r.

Klasy: No Limit, Advance, Challenge.

Status: przeprawowa impreza amatorska, 3. elimacja cyklu Przeprawowych Mistrzostw H6.

 

 

 

  

  


 

Wyniki:

NOL  
ADV  
CHL  

  

Regulamin  
Lista zgłoszeń  

 

 

Tor w Dzikowcu przywitał zawodników idealną pogodą. Miejsce słynące z błota tym razem okazało się wyschnięte na pieprz, przez co zawodnicy jechali bardzo szybko (to zdecydowanie najszybsza eliminacja H6!) i wzniecali tumany kurzu. Pył wznosił się wszędzie i nieźle dawał się we znaki – szczególnie tym ekipom, które korzystały z otwartych aut. Za to zdecydowanie odpoczęły sobie wyciągarki – całą trasę dało się pokonać na kołach.

NOL

Już na początku pierwszej, 3-godzinnej, tury zawodów Tomasz Dałkiewicz złapał kapcia, ale wymiana koła odbyła się w trybie przyspieszonym, bez podnośnika – to właśnie jeden z nielicznych momentów, kiedy w ruch poszła wyciągarka. Podwarszawska ekipa pozbierała się na tyle skutecznie, że zaliczyła 32 okrążenia i zwyciężyła w rajdzie. Pecha mieli za to Ignacy Lenkiewicz i Przemysław Biegański – zgięty drążek Panharda wyeliminował ich z walki na dość długo. Choć potem kręcili świetne czasy, zaliczonych kółek starczyło "tylko" na drugie miejsce. Kurz był powodem przedwczesnego wycofania sięMichała Kantora (problemy z silnikiem) – trzecia lokata. Nie pojeździła też sobie ekipa Mariusz Niemiec/Tomasz Janik – na początku drugiej tury uszkodzeniu uległa skrzynia biegów, a dysponując jedynie "piątką" nie można było skutecznie rywalizować. 

ADV

Bardzo zaciętą walkę obserować można było w nieźle obsadzonej klasie Advance - ekipę z 7 miejsca dzieliło od najlepszych tylko 5 okrążeń. Pojawiło się tu 12 załóg. Na czele rywalizacji (z dorobkiem 28 okrążeń) znalazła się ekipaSzczurtek/Klonowski. Drugi stopień podium przypadł załodzeJunka/Solich, zaś trzeci – Szkopek/SzkopekDość szybko do serwisu zjechał duetWojciechowski/Pawlak - uszkodzona linka gazu. Ekipa wróciła jeszcze do rywalizacji, ale strata okazała się nie do nadrobienia – 9. miejsce w klasie ADV z pewnością nie oddaje oczekiwań załogi. 

CHL

Rośnie w siłę klasa Challenge. Okazało się, że do startu przystąpiło 13 załóg. Wygrali Łukasz Andzlik z Michałem Chrzanem, ale wykonali tyle samo kółek co sklasyfikowani na drugim miejscu Marek Soboń i Jacek Kłosiński – decydowała suma czasów przejazdu. Ciekawe, czy wyniki wyglądałyby tak samo, gdyby Marek Soboń nie miał kłopotów ze skręcaniem (zgięty drążek). Być może to było przyczyną przewrotki na bok. W VitarzeArkadiusza Żaka wypadła z kolei półoś, przerywając waleczną postawę. 

 

 

h6 dzikowiec 2015 gal

 

h6 dzikowiec 2015 Zapowiedź rajdu – harmonogram, klasy, wpisowe.