belka1

Polska

h6 walbrzych 2015 artMiejsce: hałda w Wałbrzychu.

Termin: 4 lipca 2015 r.

 Klasy: No Limit, Advance, Challenge.

Status: przeprawowa impreza amatorska, 2. elimacja cyklu H6 (zaplanowano 3 eliminacje).

 

 

 

 


 

Wyniki:

No Limit  
Advance  
Challenge  

Regulamin  

 

 

Trasa składała się ze wspólnej dla wszystkich klas pętli o długości około 2,5 km obok której organizator przygotował po trzy odcinki specjalne (specjalne dla każdej z klas). Były tam odcinki kamieniste (ostre, łupane kamienie), było też "budyniaste" błotko. Oczywiście – jak przystało na hałdę – nie brakowało stromych zjazdów, podjazdów i dziurawych fragmentów w "biedaszybach". Pogoda jak w całym kraju ekstremalnie upalna, ale – wbrew oczekiwaniom – nie kurzyło się specjalnie mocno.

 

Znalazły się też miejsca z wodą, nawet całkiem głęboką. Przekonała się ekipa Mariusza Niemca (Misio Team, klasa NOL). Jako pierwsi zaatakowali odcinek z niewielkim basenem, który jednak wciągnął ich na tyle skutecznie, że auto "napiło się" wody. Stracili przez to dużo cennego czasu ale ostatecznie pojechali dalej. Po przerwie dali jeszcze popisowy pokaz podwójnego rolowania. W efekcie ekipa zaliczyła tylko 5 okrążeń. Przewrotki zaliczyło sporo ekip, m.in. Gerard i Michał Stachal (NOL) a także załoga Andrzej Ciaciek i Arkadiusz Mickiewicz (ADV). Grzegorz Bogusz (NOL) na zjeździe wpakował się do dziury lewym przednim kołem i zgiął wachacz. Był zmuszony szukać pomocy u wałbrzyskiego mechanika. Marek Soboń i Jacek Kłosiński (CHL) po pierwszej części zostali wyeliminowani przez drobną (ale skuteczną) awarię sprzęgła. 

W klasie NOL zdecydowanie najwięcej kółek (19) zaliczyli Sławomir Jabłoński z Radosławem Kozakiem. Drugi Ignacy Lenkiewicz przejechał aż 4 okrążenia mniej. Bardziej wyrównana walka toczyła się w silniej obsadzonej klasie Advance. Roman Junka wygrał z Łuakszem Gembalą tylko jednym kółkiem. W Challenge nie brakowało zawodników, którzy nie zaliczyli nawet pełnego okrążenia. Wygrał Arkadiusz Żak.

 

 

 

 


 


Foto: