belka1

Polska

 

Grave Digger

Grave Digger parę lat temu obchodził swoje 30 urodziny. Powstał w Północnej Karolinie i początkowo wykorzystywany był w zawodach polegających na pokonywaniu błotnych dołów ("mud-bogging"). To najbardziej rozpoznawalny pojazd Monster Jam na świecie, znany z namalowanych obrazów duchów, płomieni, nawiedzonego domu i nagrobków pokonanych współzawodników. Karoseria nawiązuje do Chevroleta Panel Van z 1950 r. Auto wygrało konkurencję freestyle podczas pierwszych polskich zawodów w 2009 r. W Warszawie kierowcą był Jon Zimmer, który zadebiutował na wyścigach jako 11-latek, a ekipę Monster Jam współtworzy od 2000 roku.
Maximum Destruction

Maximum Destruction (znany jako Max D), powstał w 2003 r. Słynie z nadprzyrodzonych zdolności i w wyścigach, i w kategorii freestyle. Zadziwia fanów trikami: "cyklonem", objeżdżaniem przeszkód i jazdą na dwóch kołach. Niekwestionowany faworyt i gwiazda każdej rundy. W Warszawie autem kierował Morgan Kane, który zasiadł za kierownicą trucków w wieku 20 lat. Uwielbia podróżować i poznawać nowe kultury.
Mohawk Warrior

Mohawk Warrior powstał w 2010 r., a jego bojowy okrzyk słychać z odległości wielu kilometrów. Niecodzienna ozdoba dachu – irokez – jest pamiątką fryzury pierwszego kierowcy, George'a Balhana. W Warszawie za jego kierownicą siedział BJ Johnson.
Iron Man Iron Man: młoda konstrukcja, która zadebiutowała w 2010 r. Oczywiście służyła promocji filmu Iron Man 2. W Warszawie jego kierowcą był weteran, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników, zwycięzca niezliczonych zawodów stadionowych, Lee O'Donnell.
Monster Mutt Monster Mutt waży ponad 5 ton – to największy pies świata. Uszy mają 1,5 m długości, a ogon – 2,5 m. Jak prawdziwy, sympatyczny pies, ma też mechaniczny jęzor. Świetnie sprawdza się we freestyle’u. We Wrocławiu występował w stylizacji Rottwailer, w Warszawie oglądaliśmy Monster Mutta - dalmatyńczyka, kierowanego przez Candice Jolly, jedną z dwóch kobiet, które wystąpiły podczas tej edycji Monster Jam.
El Toro Loco

Odkąd El Toro Loco wyjechał na tor (w Luizjanie, w 2001 r.) jego wielkie rogi wystające z kabiny straszą konkurentów. „Wściekłym Bykiem” w Warszawie kierowała druga kobieta w ekipie Monster Jam, 26-letnia Becky McDonough, która rozpoczęła karierę jako mechanik, zdobywając w końcu stanowisko głównego mechanika, a potem znajdując swoje miejsce w grupie kierowców MJ.
MonsterEnergy12 09

Monster Energy: należy do faworytów zarówno freestyle'u, jak i wyścigów. Powstał w 2009 r., w 2012 r., w bitwie o mistrzostwo świata, Monster Energy doszedł do finału, ostatecznie ulegając Max-D o 0,02 s! Na Stadionie Narodowym za jego kierownicą oglądaliśmy legendarnego Damona Bradshawa. 
ManofSteel14 04

Man Of Steelniebieska barwa i znane wszystkim logo. Po sukcesie filmów "Superman" i "Man of Steel", ten jeden z najbardziej znanych superbohaterów ma swojego monster trucka. Kierowca, Joey Parnell, również nosi charakterystyczny, niebiesko-czerwony strój. Choć nie ma nadludzkich mocy, potrafi pokierować tym, jednym z najpopularniejszych trucków. W wolnym czasie Parnell prowadzi warsztat dla samochodów z 4x4.
BlueThunder13 04

Blue Thunder: ten monster o niebieskiej karoserii pikapa jest jednym z ulubieńców publiczności na całym świecie. Pojawia się na torach od 2001 r. Z odnowioną karoserią, błyskotliwie namalowanym nowym motywem, światłami jak błyskawice i nowym kierowcą, Blue Thunder jest atrakcją każdego wyścigu. W Warszawie "Błękitny Piorun" jechał z weteranem Monster Jam Danem Evansem, obecnym w ekipie od 1994 r.
Batman13 06

Batman: karoseria została stworzona ściśle na wzór Batmobilu. Rozpięte wysoko skrzydła i elegancka czerń lakieru dają widzom złudzenie ruchu, nawet, gdy truck stoi w miejscu. Batman jest dwukrotnym zwycięzcą Monster Jam World Finals w Las Vegas. Za każdym razem za jego wygraną stał kierowca John Seasock, prowadzący Monster Jam trucki do zwycięstwa już od 25 lat. Poza zdobywaniem wyścigowych trofeów, Seasock zajmuje się działalnością charytatywną w swojej fundacji Seasock Cares, pomagającej potrzebującym dzieciom. Od 15 roku życia jest też strażakiem-ochotnikiem.