belka1

Polska

wosp 2016 wawa art

Termin: 10 stycznia 2016 r.

Start: Mysiadło koło Warszawy.

Meta i piknik: Rancho pod Bocianem Przypki k. Tarczyna.

Długość: trasa turystyczna około 60 km, trzy niewielkie próby.

Status: impreza amatorska rozgrywana w ramach 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

 


 

Terenowcy od lat wspomagają orkiestrę Jurka Owsiaka. Tak samo było w tym roku, imprezy offroadowe o różnym charakterze – turystyczne, przeprawowe, szybkościowe – odbyły się w całym kraju. Wybraliśmy się na warszawską edycję, tradycyjnie organizowaną przez klub wawa4x4. Na szczęście przed niedzielą trochę odpuścił mróz, co ułatwiło wzajemną integrację.

 

Impreza rozpoczęła się na torze do wyścigów wrak-race w podwarszawskim Mysiadle. Po krótkiej odprawie zawodnicy otrzymali roadbooki i stanęli na starcie pierwszej próby – na torze. Zmarznięta ziemia sprawiła, że spod kół nie sypał się piasek, ale momentami było ślisko, więc zawodnicy musieli wykazać się ostrożnością. Załogi różnie podchodziły do rywalizacji – niektórzy (szczególnie ci z dziećmi na tylnej kanapie :-) ) spokojnie pokonywali trasę, inni mieli bardziej sportowe nastawienie, co jednak nie zawsze kończyło się dobrym wynikiem. Najwięcej emocji przyniosła kibicom hopka tuż przy mecie – idealne miejsce do oceny pracy zawieszeń.

 

Po rywalizacji na torze ekipy wyruszyły na część turystyczną. Szczegółowo rozpisany roadbook prowadził przez mazowieckie lasy, wsie i pola. Mgła utrudniała podziwianie widoków, ale w wielu miejscach trzeba było zwolnić ze względu na śliską nawierzchnię, a dodatkowo uwagę zawodników zajmowało wypatrywanie fotopunktów i ukrytych liter. Niestety, tym razem zabrakło widowiskowego przejazdu przez bród – prowadziła tamtędy trasa, ale rzeczka była skuta lodem. Próbowaliśmy go trochę osłabić, ale bez efektów :-)

 

Finisz imprezy to gościnne Rancho pod Bocianem. Na załogi czekały tu dwie, małe próby – jazda na "ślepca" oraz krótki odcinek szybkościowy.

Ostatni akcent to oczywiście licytacja rzeczy przekazanych przez sponsorów.

Łącznie terenowcy zasilili konto WOŚP-u kwotą 25 712,21 zł!

 

wosp 2016 wawa gal