belka1

Polska

wosp 2016 wawa art

Termin: 15 stycznia 2017 r.

Start: plac pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Meta i licytacja: Mysiadło koło Warszawy (tor Wrak Race).

Długość: trasa turystyczna, trzy niewielkie próby.

Status: impreza amatorska rozgrywana w ramach 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

 


 

Terenowcy jak zawsze aktywnie wsparli dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach 25. finału tradycyjnie już klub wawa4x4 zorganizował krótką imprezę terenową. Nie lada atrakcją okazał się start pod Pałacem Kultury i Nauki, czyli w samym centrum wydarzeń związanych z orkiestrą.

Potem uczestnicy pojechali na Żerań, następnie - na tor gdzie zazwyczaj odbywa się Mazowiecki Wrak Race - do Mysiadła. Tam czekały na nich dwie kolejne próby. Po drodze musieli też odnajdywać fotopunkty - w warunkach miejskich zadanie okazało się szczególnie trudne.

Próby na torze nie były oczywiście zbyt trudne - w innym przypadku nie dałoby się przeprowadzić sprawnie zawodów, gdyż sędziowie kolejną ekipę wypuszczali na trasę dopiero gdy poprzednik zakończył jazdę. Z pewnością sprawę utrudniał momentami mocno pruszący śnieg. Poza tym było bardzo ślisko, więc niektóre ekipy jechały bardzo zachowawczo, inne zaś czasem "ratowały się" przed wypadnięciem ze śliskiego zakrętu.

Do zmagań przystąpiło 86 ekip. Trzy pierwsze miejsca to:

III miejsce - ekipa 29

II miejsce - ekipa 48

I miejsce - ekipa 7

 

Konto orkiestry zasila nie tylko wpisowe. Na zakończenie rajdu odbywa się licytacja "fantów" przekazanych przez różne firmy i osoby prywatne. Prowadzący "Gazfan" jak nikt inny umie wprowadzić wesołą atmosferę, dzięki czemu - mamy wrażenie - ludzie chętniej i głębiej sięgają do portfeli. Najciekawsze (i najdroższe) licytacje to m.in. oryginalna bluza z Camel Trophy (1500 zł), zegarek Camel Trophy (podobno ostatni nieużywany!) również sprzedany za 1500 zł. Gorąco licytowany był start we Wrak Race (wynajęcie samochodu i wpisowe). Dobrze znany zawodnik pucharu Polski terenówek (zwycięzca z sezonu 2016 - Jacek Soboń) wylicytował weekend z Audi Q7. Ale w sezonie 2017 pojawi się starym samochodem (tyle że z większym motorem!).

Łącznie warszawscy terenowcy zasilili konto orkiestry kwotą blisko 38 tys. zł!