belka1

Polska

offroad show poland 2015 art

Miejsce: Warszawa, ul. Marsa.

Termin: 7-8 listopada 2015 r.

 

 

 

 

 

 

  

 

Jesienne targi OffRoad Show Poland weszły już na stałe do kalendarza polskich offroadowców. To była już czwarta edycja – jak wszystkie poprzednie odbyła się w warszawskim centrum wystawienniczym przy ulicy Marsa. Czy targi były udane? Wszystko zależy od punktu widzenia – oczywiście nie brak narzekania, że mało firm, że nie wszystkie warsztaty, że odwiedzają głównie ludzie z branży. To z pewnością niełatwy kawałek chleba i należy docenić starania Mirka Bugajskiego, bo jakoś brak naśladowców. Przypomnijmy, co było do zobaczenia i – zamiast marudzić – stawmy się za rok w większym gronie :-)

 

Na stoisku modelarnia.pl można było znaleźć nasze auto. Posłużyło do budowy małego toru, po którym dzieci (i nie tylko!) mogły jeździć zdalnie sterowanymi samochodzikami. Choć wymagało to uiszczenia drobnej opłaty, kolejka chętnych nie malała. Po sąsiedzku stanął rozkładany tor Autotrapera. Firma ma duże tradycje w sprzedaży Jeepów, a zwiedzający mogli zapoznać się z modelem Renegade, przejechać się Wranglerem po torze (robi wrażenie!), zakupić akcesoria (to duży dystrybutor m.in. płyt podsilnikowych, można było też takie wygrać). Obok Jeepów stał Isuzu D-Max – Autotraper od paru lat sprzedaje też auta innych marek.

Mocną obecność na targach zaznaczyła Toyota – Land Cruiser Adventure Club wspólnie z dilerem Toyota Marki oraz centralą firmy przygotował wystawę starych aut (Land Cruiser HZJ78 Godzilla zdobył tytuł "Najlepszego auta wyprawowego" podczas targów), gdzie podziwialiśmy modele 70 i 80, a wszyscy chętni mogli zapisać się na jazdy testowe terenowymi Toyotami odbywające się na zewnątrz hali.

 

Na miłośników nowych aut czekało więcej ciekawostek. Duże stoisko przygotował Mercedes. Obok świeżo wprowadzonych typowych modeli (serie "GL") dumnie stała też klasa G 4x42. Super nowość stanęła na stoisku Mitsubishi i BGŻ BNP Paribas – to nowy model L200, zaś obok niego – odnowiony Outlander. Kolejne stoisko to nowe auta Subaru, jednak zabrakło Levorga – można było przymierzyć się tylko do Outbacka i Forestera.

 

Czas porzucić "nówki" i zająć się modyfikacjami. Szeroką ofertę prezentował Steeler – to Arctic Trucki na bazie Land Cruisera 150 oraz Hiluxa i oferta orurowań. Tuż obok rozłożył stoisko nowy gracz na rynku – Overlimit. Można było podziwiać Dustera wzbogaconego o najszerszy zakres przeróbek Overlimit, zmienionego Amaroka oraz rajdówkę, która w przyszłym sezonie ma rywalizować w cyklu RMPST.

Skoro jesteśmy przy sporcie – zawodnicy Rajdos Ekipos prezentowali swoje rajdówki i opowiadali o zasadach rywalizacji w pucharze Polski. Największa feta odbywała się jednak na stoisku NAC-a, gdzie Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz świętowali drugi z rzędu tytuł mistrzów Polski. Inne akcenty sportowe to sporo pojedynczych rajdówek oraz stoiska organizatorów rajdów: Rallye Breslau i Bałtowskie Bezdroża. Organizatorzy z Bałtowa zdradzili kilka szczegółów przyszłorocznej edycji, zapisy mają być prowadzone dużo wcześniej niż w tym sezonie.

Na stoisku PZM-tu można było omówić kwestie przepisów, podziwiać rajdowe motocykle, UTV-a i Forda Raptora a także spotkać się z rajdowcami – m.in. z Jarkiem Kazberukiem.

 

Swoje ciekawostki mieli też miłośnicy turystyki. Rosyjski producent zabudów kempingowych na pikapy zaprezentował swój produkt. Najniższa cena – 4000 euro za pustą "wydmuszkę". Amatorzy bardziej tradycyjnych pojazdów mogli zakupić jeden z pojazdów wystawowych – L300 4x4 z zabudową wyprawową. Cena niemała – 39 000 zł – ale na plus przemawiał też przeprowadzony remont blacharski.

Nie zabrakło też ciekawych wystaw klubowych. Z pewnością warto wymienić stoisko Jeep Klub Polska z pięknym zabytkowym Wagoneerem, Łódzki Klub Offroadowy czy stoisko fundacji "4x4 dzieciom"To jeszcze nie wszystkie atrakcje. Dużym zainteresowaniem cieszył pojazd gąsienicowy Hagglund. Użytkownicy i miłosnicy Land Roverów raczej nie omijali stoiska podkrakowskiej firmy Land Serwis (warsztat działa również w Warszawie, niedawno otwarto nowy punkt przy ul. Chełmżyńskiej), zaś "Toyociarze" chętnie zaglądali do warsztatu Wyprawa4x4.

 

 

targi fot gal