belka1

Polska

piknik4x4 artCiekawa propozycja na dzień z rodziną w terenie. Impreza Piknik4x4 to nowość w kalendarzu. Choć nowa, nie musicie obawiać się o jej jakość – tę gwarantuje skład ekipy organizacyjnej: Przemek “Gazfan” Szafrański i Grzesiek “Gri” Kaczyński (obydwaj z Difflandu), Krzysztof “Krecik” Kretkiewicz (przedrajdem.pl), Maciek “Chermol” Chełmicki (rajdy4x4.pl) oraz Anna i Krzysiek Kosińscy (Polskie Bezdroża). Chyba trudno byłoby w naszym kraju zebrać bardziej doświadczoną ekipę.

 

Każda edycja będzie okazją, by pojeździć turystycznie w terenie, pomóc społecznie, posłuchać ciekawych opowieści o podróżach (stały punkt wszystkich spotkań), spotkać ciekawych ludzi i spędzić czas z dala od Internetu, telewizora i komputera :-) Trasa przygotowana jest w formie pętli, po której samochody poruszają się wykorzystując roadbooki. Całość ma być przejezdna dla każdego auta z napędem 4x4.

Koszt wpisowego to 180 zł za samochód (dwie osoby) i 140 zł za quada (limity uczestników: odpowiednio 50 i 30). Dzieci do lat 3 jadą gratis.

 

W 2014 r. zaplanowano 3 spotkania:

Na pierwszej imprezie (24 maja w okolicach Beniaminowa) będzie można poznać najważniejsze techniki ratownictwa wypadkowego. Prezentacje i własne ćwiczenia pokażą jak bezpiecznie wyjąć kierowcę z auta po wypadku, jak zabezpieczyć miejsce kolizji, jak opatrzyć rany i jak dać szansę sobie i innym.

Druga edycja (23 sierpnia w okolicach Góry Kalwarii) pozwoli wziąć udział w szkoleniu z trudnej sztuki przeżycia w ekstremalnych sytuacjach. Można będzie się dowiedzieć, które robaki warto jeść, jaka roślina nie nadaje się na szałas, jak ogrzać się grupowo i rozpalić ognisko.

Podczas trzeciej imprezy (20 września w okolicy Trzepowa) będzie można nauczyć się szukania drogi do celu. Szkolenie będzie poświęcone nawigowaniu w terenie, odszukaniu drogi do cywilizacji, czytaniu map i wykorzystania kompasu.

 

Więcej szczegółów oraz zapisy na stronie: piknik4x4.pl