belka1

Polska

plt 2015 11 art

Miejsce: Sianów i okolice.
Termin: 7 listopada 2015 r.
Długość: około 70 km.
Klasy: EX Mechanik, EX Elektryk, ADV, Wyczyn, Turystyk, Quad.
Status: druga runda Pomorskiej Ligi Terenowej – amatorskiego rajdu przeprawowego.

 

 

 


 
Wyniki  

Materiał organizatora

Bazę rajdu zlokalizowano w świetlicy wiejskiej w Skibnie. Od wczesnych godzin porannych zjeżdżały załogi z całego Pomorza – z Koszalina, Sławna, Kołobrzegu, Gdańska, Białogardu, Karlina, Rymania oraz Sianowa. Około godz. 9.00 było już 65 ekip.

 

Po krótkiej odprawie zawodnicy, zgodnie z kolejnością zgłoszeń, wyruszyli na trasę. Do zdobycia przewidziano 50 pieczątek, 5 punktów kontroli przejazdu, 10 pieczątek extra dla quadów oraz trzy oesy sędziowskie do zaliczenia. Próby przejazdu były oddzielne dla każdej klasy. Łącznie na trasie rozwieszono 170 pieczątek o różnym stopniu trudności. Nie zabrakło zjazdów, podjazdów, bagien i piaszczystych odcinków – tak aby każdy z zawodników znalazł coś dla siebie.

 

Ze względu na dużą ilość zgłoszeń zawodnicy podzieleni zostali na dwie grupy. Pierwsza rozpoczęła zmagania od oesu w Sianowie – to pionowy zjazd ze ściany żwirowni, który napędził strachu mniej doświadczonym załogom. Drugi start miał początek na „drodze płaczu”, która i tym razem zebrała żniwo – właśnie tam rajd zakończyła załoga Piotr Chodalski/Robert Makarewicz (rozerwana rama w „Pogromczyni”). Reszta załóg również zmagała się z awariami oraz z trudnościami terenowymi, które spotęgowane zostały całonocnymi opadami deszczu.


Walka na trasie trwała 7 godzin, ostatnie załogi kończyły rajd w kompletnych ciemnościach. Wymagająca trasa oraz duża konkurencja sprawiły, że rywalizacja trwała do ostatniej sekundy, do ostatniego całego kawałka liny. Jedyną załogą, która zdała kartę z kompletem pieczątek byli Tomasz Gołka i Filip Gołka – świeżo upieczeni zdobywcy "szybkościowego" Pucharu Polski Samochodów Terenowych w grupie S1.

 

Organizatorzy pragną podziękować za pomoc: Burmistrzowi Gminy i Miasta Sianów, OSP Sianów, Zespołowi Ratownictwa Medycznego Sebastiana Kuleszy, Ance Kulon z Sołectwa Skibno. Do organizacji przyczyniły się też firmy: Zakład Przetwórstwa Mięsnego W.S. Grzywacz, Matysz-Drew Tartak Skibno, GLOBMETAL Sianów, Gulf, Dik-Oil Koszalin, 4CR, Auto Kolor Koszalin, Debecik lombard komis, Auto Blach Koszalin, Fach Bud Bamburak, Budmar-Kędzierski, John Deere, AMROL, Develey, AutoPartner Koszalin. Dziękujemy również sędziom: Marcinowi Zdzińskiemu, Mateuszowi Bacicowi, Piotrowi Koligotowi, Kaśce Podolak, Karolowi Pizorowi, Tomaszowi Michalczykowi, Błażejowi Górce, Przemkowi Koligotowi.

 

Autorzy zdjęć: Waldemar Kosowski, Tomasz Kołtys, ZPN24.PL, Piotr Koligot

  

plt 2015 11 gal