belka1

Polska

pt walim 2015 art

Miejsce: Walim i okolice.

Termin: 25-26 września 2015 r.
Na trasie: 13 wytaśmowanych odcinków (po 4 dla klas ADV i NOL pokonywane dwukrotnie i 5 dla CHL).
Klasy: No Limit, Advance, Challenge.
Status: przeprawowa impreza amatorska, trzecia (ostatnia) elimacja cyklu.

 

  

  


   

Wyniki:

NOL  
ADV  
CHL  

    

Regulamin  
Harmonogram  

 

 

 

 

 

Na odcinkach było naprawdę sucho, w niewielkim błocie walczyły tylko ekipy z ADV. Zgodnie z zapowiedziami nie brakowało za to naprawdę trudnych partii technicznych z trawersami. Najmocniej dał zawodnikom w kość tor Dzikowiec, gdzie zlokalizowano po dwa odcinki dla klas ADV i NOL.

Dopisała frekwencja – utrzymującą się od lat tendencją jest wzrost liczby załóg w słabszych klasach, do Walimia przyjechało 10 ekip walczących w NOL, 12 z grupy Advance i 14 z Challenge.


Nocą poważnych usterek nie odnotowaliśmy, ale kilka załóg zakończyło rywalizację. Rolowali Ciemny z Dunajskim (NOL) i Plackowscy (ADV). "Misio" (NOL) rolował i złamał mu się dach, co jednak nie przeszkodziło mu w wygraniu nocki (parę minut przewagi nad załogą Musz/Musz), po serwisie pojechali dalej. Z liną kłopoty miała ekipa Kantor/Stebel (NOL). Zerwana lina była przyczyną dachowania Mariusza Kulaka (ADV). W klasie ADV na prowadzeniu po nocy znaleźli się Krzysztof Piętka i Mariusz Piętka

 

Sobotnie odcinku

NOL

Adam Babkiewicz z powodu awarii wyciągarki asekuracyjnej był zmuszony zjechać z czwartego oesu. W aucie Jacka Musza pogubiły się… szpilik i omal nie odjechały koła, ale oes udało się dokończyć i po serwisie między próbami załoga pojechała dalej. To lokalna ekipa z największą grupą kibiców. Mimo tych problemów załoga Musz/Musz utrzymała świetne drugie miejsce, ustępując Mariuszowi Niemcowi. Na trzecim stopniu podium – Lenkiewicz z Biegańskim.

 

ADV

W tej klasie walka również była mocno zażarta, o czym świadczy różnica czasów na mecie – druga ekipa straciła niespełna 3 min., trzecia – niecałe 12 min. Prowadzący po nocy Krzysztof Piętka musiał jednak zadowolić się drugą lokatą, pierwszą wywalczył Roman Junka. Marcin Meller i Albert Niedźwiecki zaklinowali się na drzewie – przestawili nieco most i wypadł od tyłu wał.

 

CHL

Mimo najmocniejszej obsady, walka w klasie Challenge toczyła się pod dyktando jednej ekipy – Marka Sobonia i Waldemara Niezabitowskiego. Załoga z kompletem zwycięstw zdobyła blisko pół godziny przewagi nad ekipą Jarosław Czachara/Jacek Chomiak. Tym drugim w walce z pewnością przeszkadzał urwany wąs przekładni kierowniczej. Ostatniej próby do udanych nie mogą zaliczyć też Arek Zak i Karol Makuchowski – urwali koło, ale ukończyli próbę.

 

 

h6 dzikowiec 2015 Zapowiedź rajdu – harmonogram, klasy, wpisowe.