belka1

Polska

sccr-logo-miniMaraton rozgrywany na katarskiej pustyni. Impreza ma bardzo krótką historię – pierwszą eliminację rozegrano w 2012 r. Powodem takiego stanu rzeczy był rajd UAE Desert Challenge, którego trasa prowadziła przez kilka krajów położonych na Półwyspie Arabskim. Gdy impreza UAE przerodziła się w Abu Dhabi Desert Challenge powstała luka, którą wypełnia Sealine.

W Katarze nie brakowało polskich ekip. W 2012 r. Kuba Przygoński zameldował się na trzeciej pozycji wśród motocyklistów, zaś Rafał Sonik okazał się najlepszym kierowcą quadów. W 2013 r. na starcie stanęli Krzysztof Hołowczyc (2. pozycja na mecie), Martin Kaczmarski z Bartłomiejem Bobą (15. lokata), Maciej Marton (5. miejsce). Kuba Przygoński poprawił pozycję o jedno oczko (2. lokata) zaś Rafał Sonik powtórzył swój wynik. W 2014 r. najlepszą załogą samochodową byli Dąbrowski i Czachor (3. miejsce, Hilux), Sonik zaś zameldował się na drugiej pozycji.

Info: www.qmmf.com

sccr 2015 art

Edycja 2015

Trwa kolejna, pustynna runda Pucharu Świata FIA oraz Mistrzostw Świata FIM. Informacje, zdjęcia i wyniki z pierwszych etapów rajdu.

sccr logo art

Edycja 2014

Zakończyła się kolejna runda Pucharu Świata FIA oraz Mistrzostw Świata FIM. Zobacz informacje z końcowego etapu, wkrótce wyniki.