belka1

Polska

sr wachock 2016 art


 

Wyniki:

Wyniki  

Miejsce: Wąchock i okolice.

Termin: 1-2 lipca 2016 r.

Długość oesów: 5x3,2 km + 5x9 km.

Klasy: moto, quad 2x4, quad 4x4, UTV, Sport (auta seryjne) i Super Sport (modyfikowane) - do 150 KM i powyżej, Truck.

Status: IV eliminacja cyklu Moneywell Kager Super Rally.

 

 

  

Rajd składał się z dwóch odcinków pokonywanych pięciokrotnie. Na pierwszym było trochę "wyrypów" i wykrzyży oraz błoto, a wąska trasa z licznymi zakrętami nie dawała szansy na rozwijanie większych prędkości. Drugi odcinek większości kierowców podobał się bardziej, było gdzie się rozpędzić. Też był wąski, ale taka jest specyfika tras Super Rally. Na szczęście widniejące gdzieniegdzie druty (budzące początkowo obawy) okazały się bezproblemowe do pokonania. Duże wrażenie na pierwszym przejeździe robił bardzo stromy zjazd na piachach. Potem już zawodnicy do niego przywykli.

 

Na trasie z pewnością lepiej czuli się kierowcy quadów i pojazdów UTV, które stanowiły wiekszość - na mecie pojawiło się 13 aut i ciężarówka. Na liście startowej było 19 terenówek, ale niektórzy zrezygnowali z jazdy - tak postąpił m.in. Jacek Soboń (Japa Team) twierdząc, że przyjechał, by potrenować szybką jazdę i testować zawieszenie, a przygotowana trasa okazała się zbyt wolna. Sporo załóg nie zaliczyło kompletu odcinków. W autach mocno w kość dostały zawieszenia. Kierowcom poza trasą mocno doskwierał koszmarny upał.

 

Problemy na trasie mieli chyba wszyscy. Wojciech Żerdka spotkał się z drzewem, ale ukończył rajd. Piotr Politowski na pierwszym odcinku drugiej sekcji ukręcił przegub, który ekipa próbowała naprawić na trasie. Wzorową współpracę zaobserwowaliśmy wśród kierowców quadów (niestety, nie zanotowaliśmy numerów) - jeden z zawodników przebił dwa koła, po czym wspomógł go drugi, któremu padł silnik.

 

Podsumowując: trasa bez dwóch zdań była ciężka, ale przeważały pozytywne opinie - przynajmniej wśród tych, którzy zostali na rozdanie nagród. 

 

 

sr wachock 2016 gal