belka1

Polska

terenowa integracja 2015 art

Termin: 5 grudnia 2015 r.

Miejsce: okolice Tarczyna.

Długość: około 60 km.

Status: XIII edycja amatorskiej imprezy charytatywnej.

 

 

 


 
Wyniki  

 

Początek grudnia to tradycyjnie czas na Terenową Integrację "Dla Choinki". Już 11 lat (odbyło się w tym czasie 13 edycji) zapaleńcy z klubu Wawa4x4 organizują rajd terenowy, z którego dochód przeznaczany jest na pomoc domom dziecka. W tym roku działania klubu wspierała Warka Team oraz Turyści 4x4. Jak co roku przyjechało naprawdę wiele załóg – zarówno w całkowicie seryjnych aut, jak w "zmotach". Podobne imprezy charytatywne odbywają się również w innych częściach kraju.

 

Rajd ma charakter towarzyski, wiele załóg pojawia się głównie po to, żeby zapłacić wpisowe i spotkać się ze znajomymi, a do rywalizacji podchodzą na dużym luzie. Nie brakuje jednak prawdziwego ducha ścigania – każdy podchodzi do rywalizacji jak chce. Efektem były przynajmniej dwie wywrotki (w tym jedno dachowanie).

 

Przygotowano przyjemną trasę, prowadzącą w dużej części szutrowymi szlakami. Próby (łącznie 9) zlokalizowano w trzech "gniazdach" – jedno w bazie, kolejne w starej piaskarni oraz na podwarszawskim torze do zawodów wrak race. Większość "oesów" to krótkie odcinki czasowe. Nie brakowało płynnego błocka, był też bród do pokonania (nawet dwa razy). Słoneczna pogoda umilała czekanie w kolejkach do prób – przy takiej liczbie chętnych zatory są nie do uniknięcia, ale zawodnicy podchodzą do nich z wyrozumiałością.

Oczywiście na koniec – przed wynikami – jak co roku zorganizowana była loteria, w której można było ustrzelić wszelki szpej offroadowy, ale nie tylko. 

 

terenowa integracja 2015 gal