belka1

Polska

wmor ban 2016 zapo

 

Dopinguj załogi jeżdżące w terenie!

 

Góry Sowie to region sprzyjający offroadowi. Nic więc dziwnego, że w to tajemnicze miejsce wraca kolejna edycja Wyczynowych Mistrzostw Off Road.

 

Piątkowy etap zostanie w całości rozegrany na Torze Off Road w Dzikowcu. Zawodnicy startować będą z parku maszyn (z możliwością oglądania rajdówek przez kibiców) położonego poniżej toru. Na torze czekają wytaśmowane odcinki specjalne pilnowane przez sędziów. Będzie również próba trialowa – przejazd pomiędzy bramkami oraz sekcja PKP-ów. Punkty Kontroli Przejazdu to pieczątki zawieszone w trudno dostępnych miejscach, które należy przybić na kartę drogową przymocowaną na stałe do auta.

 

W sobotę zawodnicy będą zdobywać PKP-y na terenie gmin Walim i Nowa Ruda. Wszyscy kibice na starcie i w biurze rajdu otrzymają mapki z zaznaczonymi miejscami rywalizacji. Zawodnicy po trasie poruszać się mają według notatek nawigacyjnych. Roadbook będzie rozpisany szczegółowo z punktami charakterystycznymi, aby nawigacja przebiegała w większości w sposób intuicyjny i możliwy do odczytania również z licznika pojazdu.

Seryjny Wyczyn będzie poruszać się nieco inną, bardziej „turystyczną” trasą, jednak do zdobycia będzie miał również pieczątki z wyższej klasy Wyczyn.

 

Przygotowano trasy charakterystyczne dla tego rejonu – górskie i techniczne. Będą zjazdy, podjazdy i nieco trawersów. Nie będzie głębokiego błota czy przepraw przez wodę. Trudność trasy będzie dobrana odpowiednio dla każdej z klas.


Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Form Alternatywnych Rozdroże, które odpowiada między innymi za takie imprezy jak Sowiogórskie Mistrzostwa Off-Road (SMOR) czy Rajd Kalenica oraz firmy Euroforum organizującej m.in. Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extrem i Przeprawowe Mistrzostwa Penrite H6.

Fundatorem nagród w WMOR będzie 4x4 Terenowiec. Krakowska firma specjalizuje się w sprzedaży i montażu wyciągarek samochodowych, oświetlenia LED i innych akcesoriów Off Road. Jest przedstawicielem marek: Superwinch, Powerwinch, Powerlight i Powerline.

 

Lista zgłoszeń

Klasyfikacja:
Rajd będzie łączyć zdobywanie pieczątek rozmieszczonych w sekcjach z jazdą na czas w wytaśmowanych odcinkach specjalnych. Oesy pilnowane będą przez sędziów, a ich wyniki rozstrzygną w sytuacji, gdy kilku zawodników zbierze taką samą ilość pieczątek.


Klasy:
Extrem Mechanik: auta przystosowane do jazdy w ekstremalnym terenie. Dozwolone są wszelkie modyfikacje (w tym wyciągarka mechaniczna).
Extrem Elektryk: zakaz stosowania wyciągarek mechanicznych i hydraulicznych (dozwolona jedna elektryczna).
Wyczyn: brak możliwości korzystania z wyciągarek.
Seryjny Wyczyn: auta zbliżone do seryjnych (mało "pocięte" nadwozia), można korzystać z jednej wyciągarki elektrycznej.
Quad
We wszystkich klasach dowolne opony.

Wpisowe: 550 zł

Harmonogram imprezy:
Piątek, 10 czerwca 2016 r.:
15:00 – otwarcie biura rajdu, badania (baza)
16:00 – odprawa (baza)
17:30 – badanie techniczne (Tor Offroad w Dzikowcu)
18:00 – start na odcinki nocne (Tor Offroad w Dzikowcu)
ok. 23:00 – zakończenie etapu nocnego

Sobota, 11 czerwca 2016 r.:
9:00 – ogłoszenie wyników odcinka nocnego (baza)
10.00 – start do odcinka dziennego (Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie)
20:30 – wyniki nieoficjalne (baza)
21:00 – wyniki oficjalne

Regulamin  

wmor 2015 art

Tegoroczny sezon przeprawowy zbliża się ku końcowi, co nie oznacza, że adrenalina przestała buzować w żyłach zawodników offroadowych. Na II rundzie Wyczynowych Mistrzostw Off Road 4x4 w Górach Sowich pojawiła się doborowa ekipa w składzie 40 załóg. Jak wskazuje nazwa imprezy największym obłożeniem cieszyły się klasy Wyczyn i Seryjny-Wyczyn, ale nie znaczy to, że w klasach Extreme nie było mocnej walki.

Czytaj więcej: Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road (2 el./2015)