belka1

Polska

zmota sprint 2016 art


 
Wyniki  

 

Miejsce: Skarboszew k/Naruszewa.
Termin: 9 kwietnia 2016 r.
Klasy: Przygodowa, Turystyczna, Ekstremalna.
Status: I el. Towarzyskiej Ligi Terenowej czyli Zmoty Sprint.

 

 

Materiał organizatora

Areną zmagań była Skarboszowska żwirownia, położona nieopodal Płońska. Zawody rozgrywano w formie trzygodzinnego wyścigu po terenowej pętli. Organizatorzy przygotowali szeroką, wyraźnie oznakowaną trasę o długości 2300 m dla klas Turystycznej i Przygodowej oraz 3000 m dla Ekstremalnej. Na każdej pętli znalazły się wszechstronne przeszkody - począwszy od sekcji trialowych i piaszczystych, poprzez strome zjazdy i podjazdy a skończywszy na sekcjach błotnych i przeszkodach wodnych. Dodatkowo na trasie ekstremalnej załogi mierzyły się również z technicznym trawersem.

Zmaganiom towarzyszyła pochmurna pogoda ale obyło się na szczęście bez deszczu, który niewątpliwie znacząco podniósłby trudność drogi. A nie o to przecież chodzi podczas rywalizacji z pomiarem czasu na zawodach typu H3. Cały smak tego rodzaju imprez polega na tym, aby tak dobrać trasę, by wykorzystując teren i własny spryt można ją było przejechać na kołach. Dopiero po zatamowaniu najdogodniejszej drogi przejazdu, trzeba posiłkować się wyciągarką. Drugim i chyba najważniejszym założeniem jest umożliwienie załogom wyprzedzania się zarówno podczas odcinków szybkich jak i na próbach technicznych. Taką trasę udało się przygotować ekipie adrenalinki.pl, o czym świadczą kuluarowe rozmowy z zawodnikami, przeprowadzone po zakończeniu zmagań.

 

Zasady rywalizacji na Zmocie Sprint były jasne – w ciągu trzech godzin należało pokonać jak największą liczbę okrążeń, przy czym każde z nich miało mierzony czas, a w przypadku równiej ilości okrążeń decydował sumaryczny czas uzyskany podczas całych zawodów. Dodatkowo, organizatorzy wprowadzili przepis odejmujący 2 minuty od czasu pokonania okrążenia tej załodze, która udzielała pomocy innym uczestnikom zawodów. Zdarzenie to musiało być jednak potwierdzone przez sędziego.

W klasie ekstremalnej bezapelacyjnie zwyciężyła załoga z Sokółki w składzie: Ignacy Lenkiewicz i Tomasz Wojdałowicz w Gracie Szerszeniu. Warto zauważyć, że zawodnicy ze ściany wschodniej większość przeszkód pokonywali na kołach a pokaz jazdy Gratem w wykonaniu Ignaca niejednemu z licznie zgromadzonych kibiców kilkakrotnie zapierał dech w piersiach. Organizatorzy serdecznie dziękują właścicielom żwirowni Skarboszewo za użyczenie prywatnych gruntów oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomagali w oznakowaniu, sędziowaniu i czyszczeniu trasy.

 

Przed nami druga runda zmagań w ramach Towarzyskiej Ligi Terenowej, którą będzie rozegrana w dniach 18-19 czerwca. To Zmota Trophy czyli zmagania w wymagającym terenie połączone z pomiarem czasu na próbach przejazdu.

Gorąco zapraszamy wszystkich sympatyków kumpelskiej rywalizacji 4x4 do udziału w cyklu TLT 2016.

Marcin Francuz - organizator.

 

zmota sprint 2016 gal